Panelové digitální teploměry, ukazatele a termostaty

Co jsou digitální ukazatele

Digitální ukazatele jsou přístroje určené pro pevnou instalaci, které na číslicovém displeji zobrazují fyzikální veličinu měřenou vstupní sondou nebo snímačem. Podle druhu měřené veličiny je můžeme rozdělit na

1) Ukazatele teploty (nazývají se někdy též teplotní indikátory nebo vestavné teploměry, na rozdíl od přenosných teploměrů, např. digitálních teploměrů Ebro )

2) Ukazatele analogových signálů (též indikátory nebo monitory procesu ) – mohou zobrazovat různé fyzikální veličiny (vlhkost, tlak, teplotu, pH, hladinu….), podstatné je však to, že k jim připojený vstupní snímač dané fyzikální veličiny pracuje s elektrickým analogovým signálem, nejčastěji 0/4-20mA, 0-1V a 0/2-10Vss.

Do skupiny digitálních ukazatelů řadíme pouze přístroje, které mají indikaci na displeji, pokud mají výstupní relé, neslouží k regulaci, ale jako komparátor ( pro porovnání a signalizaci limitních stavů ).

Co jsou digitální termostaty

Termostaty jsou regulační prvky pro udržování stálé teploty v určitém místě. Podle provedení dělíme termostaty na mechanické, elektrické a digitální.

V naší nabídce jsou výhradně kvalitní digitální termostaty, které představují moderní a přesný způsob regulace teploty. Pro svoji spolehlivost jsou určeny pro průmyslové aplikace, ale vyhoví i pro domácí použití (tzv. hobby aplikace ). Pojmem digitální termostat označujeme přístroj pouze s funkcí regulace teploty na konstantní hodnotu. Pokud má přístroj ještě další funkce (časové , sekvenční, logické ), hovoříme o digitálním regulátoru.

Moderní digitální termostat se vyznačuje zejména:
- číslicovým displejem s kontrolkou zapnutí výstupu
- možností regulovat teplotu jak v případě chlazení, tak topení.
- inteligentní elektronikou řízenou jednoúčelovým mikroprocesorem
- signalizací poruch jako odpojené sondy a překročení nastavených limitů
- možností připojit vnější teplotní sondu
- možností nastavit hysterezi a další parametry regulace
- přesností měření a regulace teploty pod 1°C

Základní pracovní režim digitálního termostatu je ON-OFF regulace teploty, více v sekci ON /OFF a PID regulace

Jako nejoblíbenější digitální termostat můžeme doporučit XR10CX 5 se sondou NG6

Podívejte se, jak se tento digitální termostat nastavuje. Podrobné videonávody naleznete zde Technická podpora – videonávody

Výrobci a značky
Akceptujeme
Visa
MasterCard
PaySec
Tabulky náhrad
Partnerské stránky